Haber

Yılport Samsunspor, Fenerbahçe maçını kazanarak ilk galibiyetini almak istiyor

Trendyol Muhteşem Lig takımlarından Yılport Samsunspor’un futboldan sorumlu İcra Kurulu Üyesi Suat Çakır, Fenerbahçe maçını kazanarak ligdeki ilk galibiyetini almak istediklerini söyledi.

Çakır yaptığı açıklamada, 11 yıl sonra çıktığı Süper Lig’in ilk maçında EMS Yapı Sivasspor karşısında galibiyeti kaçıran taraf olduklarını belirtti.

1 deplasman puanının da iyi olduğunu kaydeden Çakır, “Yeni kurulan bir takım olarak Sivasspor’a karşı çok iyi mücadele ettik. Ancak bulduğumuz net pozisyonları değerlendiremedik ve beraberlikle sonuçlandı. Bunu telafi edeceğiz. Fenerbahçe maçını kazanarak maça çıktık.Fenerbahçe çok iyi transferler yaptı.Yeni bir takım kurdular.Biz de yeni bir takımız. Güzel bir mücadele olacak, güzel bir maç olacak. Biz bu oyunu kazanmak için oynuyoruz. İnşallah bu sezon ilk galibiyetimizi Fenerbahçe’de alırız.”

Takımın istediği konuma gelebilmesi için birkaç haftaya ihtiyacı olduğunu anlatan Çakır, “Biliyorsunuz takım geç kuruldu. Emre Kılıç ve Olivier Ntcham gibi oyuncular ilk kez birlikte oynadılar. Bunun için takımın ihtiyacı var. Oynama alışkanlığı kazanmak için.Umarım bir kaç hafta takım çok daha iyi olur.Ayrıca 4 yeni transferimiz olacak.Bu oyuncular geldiğinde taraftarımıza istediği Samsunspor’u izlettireceğiz.” terimleri kullandı.

Taraftarların ilk kez kombine bilete yoğun ilgi gösterdiğine işaret eden Çakır, şöyle konuştu:

“Samsunspor tarihinde ilk kez kombine sayımız 10 bine ulaştı. Süper Lig’de ilk kez Fenerbahçe maçıyla taraftarımızın karşısına çıkacağız. Bunun için maça büyük ilgi var. 22 bin bilet elimizde kaldı.” Şu ana kadar satıldı. 33 bin 919 olan stad kapasitesinin tamamen dolacağını düşünüyorum. Taraftarımız bu maçta bizi yalnız bırakmayacak.”

avcilar-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu